Ratownicy | odc. 4/13

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W szpitalu w Zakopanem wciąż przebywają goprowcy uratowani z katastrofy helikoptera. Gdy Hubert i Cezary odwiedzają rannych, Staszek oznajmia im, że chce rozpocząć staż w GOPR.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Dwoje młodych ludzi idzie na wycieczkę w góry. O zmierzchu, nieprzygotowani kondycyjnie i zaskoczeni przez złą pogodę, są zmuszeni wezwać ratowników. Tymczasem w szpitalu w Zakopanem wciąż przebywają goprowcy uratowani z katastrofy helikoptera. Stan Marusarza i Burzy jest stabilny, natomiast Jan jest w śpiączce. Przy łóżku ojca czuwa Staszek. Gdy Hubert i Cezary odwiedzają rannych, chłopak oznajmia im, że chce rozpocząć staż w GOPR. Ukochany Justyny, Marek, wyjeżdża do szkoły w Anglii. Osamotnionej dziewczynie wyraźnie narzuca się Norbert, syn Olgi. Kozak wręcza Rojkowi dokumenty potwierdzające, że Tarnowski tuż przed wypadkiem podpisał zgodę na sprzedaż działki należącej do Pogotowia. Ktoś kradnie z pokoju Staszka komputer i dwa aparaty fotograficzne.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...