Ratownicy | odc. 3/13

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Taternik upada na półkę skalną. Konieczna jest akcja ratunkowa przy użyciu helikoptera. Wychodzi na jaw, że maszyna nie jest całkowicie sprawna. Staszek ponownie spotyka się z Joanną.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Grupa taterników wspina się w górach. W pewnym momencie jeden z nich odrywa się od ściany, po czym upada na półkę skalną. Konieczna jest akcja ratunkowa przy użyciu helikoptera. Wychodzi na jaw, że maszyna nie jest całkowicie sprawna. Jan decyduje, że odstawi ją na przegląd techniczny do Krakowa. Przy okazji chce porozmawiać z Magdą. Tarnowski odnajduje ją w mieszkaniu Winniczuka. Uświadamia sobie, że dziewczyna zdradzała go od miesięcy. Tymczasem Staszek po wspólnie spędzonej nocy ponownie spotyka się z Joanną. Kuratorka namawia chłopaka, by rozpoczął staż w GOPR. Kozak sugeruje Cezaremu, że Pogotowie powinno mieć nowego naczelnika. Podczas powrotu z Krakowa śmigłowiec ratowników ulega wypadkowi.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...