Ziemia obiecana | odc. 3/4

serial obyczajowy Polska 1975  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Maks, Moryc i Karol łączą kapitały. Pieniądze przeznaczają na budowę fabryki. Borowiecki jest bezwzględny i lekceważąco odnosi się do narzeczonej. Wdaje się w romans z Zuckerową.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

XIX-wieczna Łódź w okresie rodzącego się kapitalizmu. Trzej przyjaciele - pracownik niemieckiej fabryki włókienniczej, Polak Karol Borowiecki (Daniel Olbrychski), syn właściciela upadającej tkalni, Niemiec Maks Baum (Andrzej Seweryn) i pośrednik handlowy, Żyd Moryc Welt (Wojciech Pszoniak) - postanawiają razem założyć fabrykę włókienniczą. Konkurencja i brak jakichkolwiek zasad zmuszają wspólników do działań nie zawsze zgodnych z moralnością i przyzwoitością... Jeden z najważniejszych i najlepszych filmów w twórczości Wajdy, wielokrotnie nagradzany, a nawet nominowany do Oscara.

W tym odcinku

Maks, Moryc i Karol łączą swoje kapitały. Pieniądze, zarobione na sprzedaży bawełny, przeznaczają na budowę fabryki, na którą ciągle brakuje funduszów. Borowiecki staje się człowiekiem bezwzględnym, lekceważąco odnosi się do swojej narzeczonej. Niebawem wdaje się w romans z Żydówką Zuckerową.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...