Dom | odc. 24/25: Droga na skróty

serial obyczajowy Polska 2000  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mietek i Nina prowadzą w kościele głodówkę protestacyjną w obronie robotników Radomia. SB zakłada podsłuch w telefonie Jasińskich. Następują aresztowania działaczy opozycji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Epicka opowieść o życiu kilkorga rodzin z kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie. Ich losy determinują wydarzenia związane z przejęciem władzy w Polsce przez komunistów.

W tym odcinku

Krzysio Talar bez wiedzy ojca bierze jego auto. Wkrótce kradnie też samochód szefa stajni rajdowej, ale ścigany przez policję porzuca wóz i ucieka. Mietek i Nina prowadzą w kościele głodówkę protestacyjną w obronie uwięzionych robotników z Radomia. SB zakłada podsłuch w telefonie Jasińskich. W efekcie następują aresztowania działaczy opozycji. Wśród zatrzymanych znajduje się Łukasz Zbożny. Tymczasem przedsiębiorczy Henio znajduje kolejne źródło dochodów. Rozpoczyna produkcję koszulek z wizerunkiem Elvisa Presleya, a potem papieża. Bawolik organizuje turniej piłkarski dla młodzieży. Ubiera chłopców w koszulki z nadrukiem papieża. Posądzony najpierw o prowokację, niebawem zostaje wysłany na wcześniejszą emeryturę.

Występują

Twórcy

Ładuję...