Natura w Jedynce: Zdumiewające Indie: Ghaty Zachodnie - monsunowe góry (4/5)

(Wildest India: Western Ghats: Monsoon Mountains)

serial dokumentalny Holandia 2011  od 7 lat

W skrócie

Wędrówka po najbardziej egzotycznych zakątkach Himalajów i dolinie Gangesu. Widzowie mogą podziwiać krajobrazy i zachwycająco bogatą faunę Indii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Indie zachwycają nie tylko rozmaitością egzotycznych krajobrazów, ale również niespotykanym nigdzie indziej bogactwem przyrody. Serial ten pokazuje najbardziej tajemnicze zakątki subkontynentu indyjskiego: Himalaje, dolinę Gangesu i dzikie północno-wschodnie rejony kraju. Wędrówka rozpocznie się u źródeł świętej rzeki, a zakończy u jej ujścia w Zatoce Bengalskiej. Widzowie zobaczą, jak jest zróżnicowany klimat w wysokich Himalajach, i jakie znajduje to odbicie w niezwykłej różnorodności gatunków zamieszkujących tam zwierząt. Poznają również tamtejsze plemiona.

W tym odcinku

Rozciągające się na długości ponad 1700 kilometrów wzdłuż zachodniego brzegu Półwyspu Indyjskiego Ghaty Zachodnie stanowią wyjątkowy ekosystem, w którym żyją dziesiątki gatunków zwierząt. Na pokrytym zielenią paśmie górskim występują m.in. wiwery malabarskie, brzanki denisona, lamparty, słonie indyjskie, makaki wanderu i tygrysy. Twórcy programu przyglądają się zwyczajom zwierząt, a także ich relacjom z zamieszkującymi tamte rejony ludźmi.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...