Teleman

Determinator | odc. 2/13

serial kryminalny Polska 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jerzy Michta próbuje się dowiedzieć, kto zabił jego siostrzeńca Ola i Włodka, drugiego gangstera. Policja dokonuje nalotu na hurtownię Grubego. Inspektor Wejman wypytuje Piotra o Roberta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Losy chirurga Piotra Skotnickiego, który wierzy w ludzką uczciwość. Musi się jednak zmagać z układami biznesowo-polityczno-towarzyskimi, których członkowie balansują na granicy prawa. W dużym polskim mieście rządzą skorumpowani urzędnicy państwowi, dyrektorzy i najbogatsi biznesmeni, zrzeszeni w klubie "Solary", działającym rzekomo na rzecz mieszkańców miasta. Chirurg Piotr (Robert Gonera) mieszka ze swoją dziewczyną, Anną (Edyta Olszówka), która dostała posadę w pogotowiu. Wkrótce zostaje zdegradowany do pracy w prosektorium. Pewnego dnia do szpitala trafia pobity Domański, mafijny kurier, który umiera. Podczas sekcji zwłok Piotr znajduje w jego żołądku woreczki z narkotykami. Tymczasem po ciało zgłaszają się gangsterzy Włodek (Marcin Chabowski) i Olo (Paweł Okraska), pracujący dla bogacza Jerzego Michty (Marian Dziędziel).

W tym odcinku

Jerzy Michta próbuje się dowiedzieć, kto zabił jego siostrzeńca Ola i Włodka, drugiego gangstera. Obiecuje żonie Ola, Krystynie, że zaopiekuje się jej rodziną. Stażysta Robert zostaje pobity. Policja pod dowództwem Gołębiowskiego dokonuje nalotu na hurtownię Grubego, z której rekwiruje duży transport papierosów. Biznesmen Rysiek pokazuje Piotrowi swój motel. Inspektor Wejman wypytuje Piotra o Roberta. Znaleziono u niego narkotyki skradzione po sekcji zwłok Domańskiego. Rawicz, dyrektor banku, wychodzi z aresztu. Obserwuje go biznesmen Cezary Bogucki. Wkrótce Bogucki dowiaduje się, że Rawicz groził prezydentowi miasta, Kmiecikowi. Piotr poznaje Radka Strumiłłę. Tymczasem ludzie Michty włamują się do jego domu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...