Teleman

Wzór | sezon 3 odc. 58

(Numb3rs: The Art of Reckoning)

serial kryminalny USA 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Don i Alvin Brickle z Departamentu Sprawiedliwości odwiedzają mordercę Pony'ego. Zgadza się wskazać miejsca, w których ukrył zwłoki w zamian za spotkanie z córką.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Don i Alvin Brickle z Departamentu Sprawiedliwości odwiedzają zawodowego mordercę Pony'ego, który oczekuje na wyrok w celi śmierci. Kryminalista zgadza się wskazać miejsca, w których ukrył zwłoki swoich ofiar, w zamian za spotkanie z córką zaaranżowaną poza więzieniem. Don nie chce przystać na taki układ, ale Brickle naciska w nadziei, że w ten sposób zakończy sprawę zaginięcia syna kongresmena. Tymczasem ląduje prom kosmiczny z Larrym na pokładzie. Charlie i Amita cieszą się z powrotu przyjaciela.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...