Dom | odc. 17/25: Komu gra ta orkiestra

serial obyczajowy Polska 1997  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mietek wychodzi na wolność. Gorączkowo poszukuje pracy. Dostaje zajęcie dzięki życzliwości Henia Lermaszewskiego. W FSO dochodzi do wypadku, którego świadkami są Andrzej i Korn.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Epicka opowieść o życiu kilkorga rodzin z kamienicy przy ulicy Złotej w Warszawie. Ich losy determinują wydarzenia związane z przejęciem władzy w Polsce przez komunistów.

W tym odcinku

Mietek wychodzi na wolność. Rozpoczyna gorączkowe poszukiwania Gosi i pracy. Przypadkiem dowiaduje się, że jego dawna ukochana wyszła za mąż i nie lepiej kończą się próby znalezienia posady. W końcu dostaje zajęcie dzięki życzliwości Henia Lermaszewskiego. Tymczasem w FSO dochodzi do niebezpiecznego wypadku, którego świadkami są Andrzej i Korn. Wspólnie piszą petycję, dotyczącą m.in. fatalnych warunków BHP i idą z nią do Kuźniaka. Ten jednak wyrzuca ich z gabinetu. Zdenerwowany Andrzej postanawia udać się gdzie indziej. Odwiedza najpierw Komitet Dzielnicowy, a potem Wojewódzki PZPR. Niestety, skutki wizyty są nie najlepsze. Martyna Stroynowska nie ustaje w poszukiwaniach zaginionej siostry bliźniaczki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...