Zbrodnie, które wstrząsnęły Polską: Przerwane milczenie? (1)

serial dokumentalny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Szczegóły śledztwa w sprawie śmierci byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Anny. W 1992 roku małżeństwo zostało zamordowane. Sprawcy do tej pory nie zostali schwytani.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Beata Biel i Piotr Pytlakowski analizują najgłośniejsze kryminalne zagadki ostatniego ćwierćwiecza. Wracają do spraw, które mocno zaznaczyły się w najnowszej historii Polski. Widzowie poznają szczegóły śledztw dotyczących m.in. zabójstwa Jaroszewiczów, śmierci generała Papały, czy zbrodni dokonanej na byłym ministrze sportu Jacku Dębskim. Autorzy dokumentu patrzą na sprawy z punktu widzenia zaangażowanych w nie osób i przedstawiają własne hipotezy.

W tym odcinku

Szczegóły śledztwa w sprawie zabójstwa byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Anny. W 1992 roku mordercy wdarli się do mieszkania małżonków, okrutnie ich torturowali, a następnie zabili. Choć od tamtych wydarzeń minęło dwadzieścia lat, sprawcy zbrodni nie zostali schwytani. Dochodzenie napotkało na liczne trudności. Powstało również kilka sprzecznych hipotez na temat motywów zabójstwa. Niektórzy przypisywali winę pospolitym rabusiom, inni wskazywali na ważne postacie ze świata polityki lat 80., wreszcie sprawę łączono z przejętymi w czasie wojny archiwami III Rzeszy.

Twórcy

Ładuję...