Teleman

Wzór | sezon 3 odc. 46

(Numb3rs: Waste Not)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na boisku szkolnym zapada się murawa, ginie starsza kobieta, kilkoro uczniów jest rannych. Zespół Dona wpada na ślad nielegalnego składowania toksycznych odpadów przez pewną firmę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Na szkolnym boisku zapada się murawa, ginie starsza kobieta, a kilkoro uczniów zostaje rannych. FBI podejrzewa przestępstwo ekologiczne. Zespół Dona wpada na ślad nielegalnego składowania odpadów przez firmę budowlaną, która zakopywała pojemniki z toksycznymi substancjami na terenie należącym do szkoły. Agenci ustalają, że wśród uczniów tej szkoły jest wysoki odsetek chorych na raka i dolegliwości neurologiczne. Charlie opracowuje analizę matematyczną, która może dowieść związku między materiałami wykorzystywanymi przez firmą budowlaną a przypadkami zachorowań. Nowa szefowa Charliego, Millie, prosi, by przestał się angażować w pomoc FBI i skupił na pracy naukowej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...