Teleman

Wzór | sezon 3 odc. 43

(Numb3rs: Longshot)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zespół Dona trafia na trop nielegalnych zakładów podczas śledztwa na torach wyścigów konnych. Charlie poznaje fakty z życia ofiary, które wskazują na wielką intrygę związaną z hazardem.

Oglądaj w telewizji

Wt 22.06 22:50
TV 4logo

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Na torze wyścigów konnych zostaje zabity chłopak, który dzięki swojemu systemowi bezbłędnie typował zwycięzców gonitw. Trop prowadzi do nielegalnych zakładów na duża skalę. Wiele wskazuje na to, że właściciel toru wyścigowego, Maurice Connors (Philip Casnoff) ma powiązania ze światem przestępczym. Przełomem okazuje się analiza matematyczna informacji z notatnika ofiary, której podejmuje się Charlie. Odkrywa on misterną intrygę. Okazuje się, że zamordowany nie był sam w stanie opracować skomplikowanego algorytmu umożliwiającego oszustwa hazardowe.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...