Teleman

Wzór | sezon 3 odc. 42

(Numb3rs: The Mole)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W wypadku samochodowym ginie tłumaczka z chińskiego konsulatu. Kierowca ucieka. Zespół Dona odkrywa, że związek z tym zdarzeniem może mieć Departament Sprawiedliwości.

Oglądaj w telewizji

Pon 21.06 23:05
TV 4logo

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

W wypadku samochodowym ginie tłumaczka z chińskiego konsulatu. Kierowca, który spowodował wypadek ucieka. Choć początkowo wydaje się, że to przypadkowa tragedia, zespół Dona odkrywa, że związek z tym zdarzeniem może mieć Departament Sprawiedliwości. Matematyczna analiza Charliego wskazuje, że śmierć tłumaczki nie była przypadkiem. Colby próbuje chronić swojego kolegę z wojska, który jest podejrzany w tej sprawie. Don zaczyna wątpić w lojalność swojego współpracownika.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...