Teleman

Wzór | sezon 3 odc. 41

(Numb3rs: Provenance)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Z muzeum zostaje skradziony bardzo cenny obraz. Don i jego zespół muszą odnaleźć złodzieja. Podejrzewają oszustwo ubezpieczeniowe. Charlie planuje prześledzenie historii obrazu.

Oglądaj w telewizji

Czw 17.06 23:00
TV 4logo

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Z muzeum zostaje skradziony drogocenny obraz. Don i jego zespół podejrzewają, że w grę może wchodzić oszustwo ubezpieczeniowe. Charlie uważa, że należy zacząć od prześledzenia historii dzieła. Odkrywa, że po raz pierwszy obraz został zrabowany w czasie wojny przez nazistów. Tymczasem w Los Angeles zjawia się ekspert od kradzieży dzieł sztuki, Jack Tollner (Garret Dillahunt). Przekazuje na potrzeby dochodzenia swoją bazę zawodowych złodziei. Charlie poddaje ją analizie matematycznej i wskazuje trzech potencjalnych sprawców kradzieży.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...