Panny i wdowy | odc. 2/5

serial historyczny Polska 1991  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Paryż, rok 1871. Karolina, która myśli, że jej matka zmarła, niespodziewanie spotyka ją w sklepie. Poznaje też młodszą siostrę. Wkrótce nawiązuje romans z polskim patriotą Edwardem Burskim.

Oglądaj w telewizji

So 10.12 4:05
TVP Kultura 2logo

Opis

Serial przedstawia losy polskich kobiet, tytułowych panien i wdów, na przestrzeni stu lat - od upadku powstania styczniowego aż po czasy współczesne. Bohaterki to pięć dam pochodzących z zamożnej ziemiańskiej rodziny Lechickich.

W tym odcinku

Paryż, rok 1871. Karolina przeżywa wstrząs, gdy w sprzedawczyni kapeluszy rozpoznaje swoją matkę, która rzekomo zmarła na Syberii. Młoda kobieta poznaje też nieznaną wcześniej młodszą siostrę Suzanne. Ewelina zachowuje w tajemnicy fakt, że jej najmłodsze dziecko jest owocem gwałtu. W Paryżu Karolina przeżywa namiętny romans z polskim patriotą Edwardem Borskim, który towarzyszy jej również w podróży do Polski. Mija kilka lat. Za działalność konspiracyjną Edward zostaje zesłany na Syberię. Karolina wyrusza za nim. Pragnie ratować wieloletni związek, którego podstawy długo przed aresztowaniem naruszyły skrywane przez Borskiego skłonności homoseksualne. Na miejscu poznaje jednak doktora Piotra, w którym się zakochuje.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...