Underworld: Przebudzenie

(Underworld: Awakening)

horror SF USA 2012  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Selene, wybudzona po latach, dowiaduje się, że ma córkę w połowie wampirzycę i lykankę. Ludzie wiedzą już o istnieniu wampirów i lykanów...

Oglądaj w telewizji

Wt 7.12 0:00
Polsatlogo
So 11.12 23:00
Polsat 2logo
Nd 12.12 20:45
Polsat 2logo
Pon 13.12 20:05
AXN Blacklogo
Czw 16.12 21:55
AXN Blacklogo
Nd 19.12 21:00
AXN Blacklogo

Opis

Ludzie prowadzą walkę z przedstawicielami dwóch pradawnych ras, doprowadzając niemal do ich zagłady. Schwytana Selene (Kate Beckinsale) wybudza się po dwunastu latach śpiączki w laboratorium firmy Antigen, kierowanej przez doktora Jacoba Lane'a (Stephen Rea). Piękna wampirza wojowniczka dowiaduje się, że była obiektem badań naukowca, a ponadto urodziła dziś już nastoletnią córkę Eve (India Eisley), której ojcem jest Michael (Scott Speedman). Niebawem okazuje się, że korporacja w rzeczywistości prowadzi potajemne badania nad uodpornieniem lykanów na zabójcze działanie srebra i przekształceniem ich w istoty o wyjątkowej sile fizycznej. Do dalszych prac konieczny jest kod genetyczny Eve. Selene musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a także zapewnić bezpieczne schronienie swojej córce. Ponadto czeka ją nierówna walka z potężnymi wrogami, zamierzającymi położyć kres jej gatunkowi. Pomagają jej m.in. wampir David (Theo James), a także detektyw Sebastian (Michael Ealy), który prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnej działalności Antigenu. Kontynuacja słynnej trylogii została zrealizowana w technologii 3D.

Rozszerzenie trylogii do tetralogii (?): walczące ze sobą rasy wampirów i lykanów stają wobec nowego potężnego wroga - ludzi. Dla wybranych. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...