Teleman

Rzeka tajemnic

(Mystic River)

dramat sensacyjny USA 2003  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Męska przyjaźń wystawiona na ciężką próbę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Jimmy Markum (Sean Penn), Sean Devine (Kevin Bacon) i Dave Boyle (Tim Robbins) są przyjaciółmi z dzieciństwa, którzy razem wychowywali się w Bostonie. Ich niewinna, dziecięca przyjaźń została nagle przerwana przez tragiczne wydarzenie. Latem 1975 roku porwany Dave był przez kilka dni więziony i wykorzystywany seksualnie przez dwóch mężczyzn. To traumatyczne doświadczenie zaważyło na całym życiu chłopca. Przyjaciele ponownie spotykają się po 25 latach, znowu w tragicznych okolicznościach. 19-letnia córka Jimmy'ego, Katie (Emmy Rossum), zostaje zamordowana. Śledztwo prowadzi Sean, który jest policjantem. Pomaga mu jego partner Whitey Powers (Laurence Fishburne). Funkcjonariusze badają okoliczności zbrodni i jednocześnie pilnują Jimmy'ego, który szuka mordercy na własną rękę. Zrozpaczony ojciec postanowił go zabić. Tymczasem Sean wpada na trop podejrzanego. Wszystko wskazuje na to, że jest nim Dave. Mężczyzna drugi raz w życiu może stracić wszystko, co udało mu się stworzyć - rodzinę, pracę i spokojne życie. Sean Penn i Tim Robbins za swoje role zostali uhonorowani Oscarami. Ponadto film otrzymał cztery nominacje do tej prestiżowej nagrody, m.in. za reżyserię dla Clinta Eastwooda. Na podstawie powieści Dennisa Lehane'a.

Clint Eastwood wraca do wielkiej formy: przyjaciele z dzieciństwa spotykają się po latach w tragicznych okolicznościach - córka jednego zostaje zamordowana, drugi prowadzi śledztwo, zaś trzeci jest głównym podejrzanym. Plus Sean Penn, Kevin Bacon i Tim Robbins oraz deszcz nagród i wyróżnień. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Nagrody

Oscar - aktor pierwszoplanowy, Oscar - aktor drugoplanowy, Złoty Glob - aktor drugoplanowy, Złoty Glob - aktor w dramacie, Cezar - film zagraniczny

Występują

Twórcy

Ładuję...