Paradoks | odc. 4: Tajemnica spowiedzi

serial kryminalny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na komendę przyjeżdża ksiądz z wiejskiej parafii. Wie on o popełnieniu przestępstwa, ale obowiązuje go tajemnica spowiedzi. Wkrótce Kaszowski dostaje wezwanie. Ksiądz popełnił samobójstwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Funkcjonariusz Marek Kaszowski (Bogusław Linda) jest inspektorem Komendy Głównej Policji. W prowadzonych przez niego śledztwach uczestniczą: Młody, aspirant w grupie Kaszowskiego i student prawa (Cezary Łukaszewicz), policjantka Monika (Gabriela Muskała), technik informatyk Marcin (Sebastian Pawlak) oraz Basia (Ewa Skibińska), patolog. Do zespołu Kaszowskiego dołącza podkomisarz Joanna Majewska (Anna Grycewicz) - funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej, która przy okazji badania spraw kryminalnych ma przeprowadzić dochodzenie dotyczące samego inspektora.

W tym odcinku

Na komendę policji przyjeżdża ksiądz z wiejskiej parafii. Chce rozmawiać z inspektorem Kaszowskim. Duchowny wyjawia funkcjonariuszowi, że wie o popełnieniu przestępstwa, jednak nie może niczego zdradzić, gdyż obowiązuje go tajemnica spowiedzi. Wkrótce po tym spotkaniu Kaszowski dostaje wezwanie - okazuje się, że ksiądz, z którym niedawno się widział, popełnił samobójstwo. Inspektor próbuje ustalić, jak do tego doszło, i przesłuchać świadków. Niestety żaden miejscowy nie chce z nim rozmawiać na ten temat. Rozpoczyna się żmudne śledztwo.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...