Lepiej być nie może

(As Good as It Gets)

komedia USA 1997  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Arogancki i gburowaty złośliwiec przeżywa zaskakującą emocjonalną przemianę.

Oglądaj w telewizji

Czw 20.01 17:00
Kino TVlogo

Opis

Melvin Udall (Jack Nicholson) - ekscentryczny pisarz, autor kilkudziesięciu poczytnych romansów - mieszka na Manhattanie. Cierpi na przypadłość zwaną zespołem obsesyjno-kompulsywnym, znanym także jako nerwica natręctw. Choroba sprawia, że jest gburowaty, złośliwy i arogancki, a w jego świecie nie ma miejsca dla nikogo poza nim samym. Melvin robi więc wszystko, by pozostać samotnym i nietykalnym. Ofiarą jego złośliwości pada najczęściej mieszkający po sąsiedzku homoseksualista, artysta Simon Bishop (Greg Kinnear), właściciel nieznośnego psa. Pewnego dnia Simon zostaje pobity, a Melvin - chcąc nie chcąc - podejmuje się opieki nad jego ulubieńcem. Wkrótce okaże się, że to punkt zwrotny w życiu niesympatycznego pisarza i początek jego emocjonalnej przemiany. Melvin jada zwykle w miejscowej kawiarni, gdzie kelnerka Carol Connelly (Helen Hunt) cierpliwie znosi wszystkie jego dziwactwa. Gdy pewnego dnia nie przychodzi ona do pracy, Udall postanawia ją odnaleźć. Dowiaduje się, że zrezygnowała z posady ze względu na stan zdrowia chorego na astmę syna. Carol boryka się w dodatku ze sporymi problemami finansowymi. Melvin postanawia opłacić koszty leczenia jej dziecka. Film Jamesa L. Brooksa, współtwórcy "Simpsonów", łączy w sobie elementy komedii, melodramatu i romansu. Znakomita gra Jacka Nicholsona i Helen Hunt przyniosła im Oscary za role pierwszoplanowe.

Oscary dla Jacka Nicholsona i Helen Hunt za główne role w opowieści o zdziwaczałym nowojorskim pisarzu i samotnej matce, których przyjaźń daje obojgu nadzieję na rozwiązanie nabrzmiałych problemów. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Nagrody

Oscar - aktor pierwszoplanowy, Oscar - aktorka pierwszoplanowa, Złoty Glob - aktor w komedii lub musicalu, Złoty Glob - komedia lub musical, Złoty Glob - aktorka w komedii lub musicalu

Występują

Twórcy

Ładuję...