Oficerowie | odc. 5/13: Wkręt

serial sensacyjny Polska 2006  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Na oczach przerażonej Ali zamaskowany mężczyzna aplikuje Kondei śmiercionośny zastrzyk. Policjantka rozpoznaje go na pogrzebie i dowiaduje się kim jest. Przed cmentarzem spotyka też Kosmę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

25-letnia podkomisarz Alicja Szymczyszyn (Katarzyna Cynke) jest świeżo upieczoną absolwentką psychologii, która zaczyna swoją karierę w CBŚ. Chrzest bojowy okazuje się być niezwykle trudnym wyzwaniem, którego nie ułatwiają wymagający współpracownicy w rodzaju podinspektora Marka Sznajdera (Cezary Pazura). Początkująca pani funkcjonariusz szybko musi się jednak odnaleźć w nowym środowisku, aby poradzić sobie z trudnymi sprawami. Dość szybko zostaje też zaangażowana w śledztwo, które dotyczy wysoko postawionych osób w państwie.

W tym odcinku

Ala odwiedza w szpitalu inspektora Kondeję. Za nią, w ciemnych okularach, czepku i masce chirurgicznej, zjawia się tam tajemniczy mężczyzna. Dopada Kondeję w toalecie i na oczach przerażonej policjantki aplikuje mu śmiercionośny zastrzyk. Ala rzuca się za mordercą w pościg, ale nie udaje się jej go zatrzymać. Nocą do swojego praskiego mieszkania, w którym mieszka teraz Ala, zakrada się Kruszon. Zostawia jej film będący dowodem, że jeszcze przed narodzinami dziewczyny jej najbliższa rodzina była pod obserwacją tajnych służb. Na pogrzebie Kondei Ala rozpoznaje mordercę i dowiaduje się, kim on jest naprawdę. Jest nim Jakub Mond. Nieoczekiwanie przed cmentarzem spotyka też Kosmę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...