Ranczo | sezon 2 odc. 22: Diler pierogów

serial obyczajowy Polska 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nowo otwarty uniwersytet w Wilkowyjach nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ksiądz próbuje zachęcić wiernych do nauki. Solejukowa postanawia założyć własny biznes.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

Odbywa się huczne otwarcie uniwersytetu ludowego w Wilkowyjach. Na wykłady nie przychodzi jednak wielu słuchaczy. Lucy jest zrozpaczona. Pomaga jej ksiądz, który z ambony nawołuje do nauki. Kusy znajduje Amerykance bogatego lokatora. Solejukowa ma dosyć życia w niedostatku i zdawania się na pomoc społeczną. Przygotowuje na próbę kilka partii pierogów. Wszystkim bardzo one smakują i wkrótce kobieta dostaje pierwsze zamówienia. Z pomocą Hadziukowej kobieta postanawia założyć mały, rodzinny interes.

Występują

Twórcy

Ładuję...