Janosik: Pobili się dwaj górale (12/13)

serial przygodowy Polska 1973  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Do wsi przybywa austriackie wojsko, które dokonuje grabieży i rozbojów, gnębiąc mieszkańców. Janosik wzywa na pomoc Bardosa i jego ludzi. Między harnasiami dochodzi do pojedynku o Marynę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Do wsi przybywa austriackie wojsko, które dokonuje grabieży i rozbojów, gnębiąc mieszkańców. Janosik wzywa na pomoc Bardosa i jego ludzi. Między harnasiami dochodzi do pojedynku o Marynę. Następnej nocy Bardos i jego kompani - bez wiedzy Janosika - napadają na śpiących żołnierzy, grabią wieś i zamykają mieszkańców w stodole. Po powrocie w góry Bardos i Janosik stają do kolejnego pojedynku.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...