Modrzejewska: Gwiazda (6/7)

serial biograficzny Polska 1989  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Życie Modrzejewskiej w Warszawie to pasmo sukcesów. Gra kolejne wielkie role, a w jej domu pojawiają się wybitni ludzie epoki. Do Polski dociera wieść o wybuchu wojny francusko- pruskiej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opowieść o losach Heleny Modrzejewskiej, słynnej polskiej artystki, która marzyła o wprowadzeniu Polski w świat wielkiej kultury i zaprezentowaniu dorobków polskich twórców na całym świecie.

W tym odcinku

Życie Modrzejewskiej w Warszawie to pasmo nieustannych sukcesów zawodowych i towarzyskich. Helena gra kolejne wielkie role, poznaje też Marię Kalergis, sławną z urody i inteligencji protektorkę ludzi sztuki i literatury. Wkrótce Modrzejewska stara się stworzyć polski teatr narodowy i toczy samotną walkę o wprowadzenie na scenę dramatów Słowackiego. W jej warszawskim salonie pojawiają się wybitni ludzie epoki, w większości zakochani w pięknej pani domu. Szczęście aktorki powoduje również odzyskanie syna. Tymczasem do Polski dociera wieść o wybuchu wojny francusko-pruskiej. Upada kariera Heleny, a sama gwiazda choruje na tyfus.

Występują

Twórcy

Ładuję...