Zaplątani

(Tangled)

film animowany USA 2010  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Disneyowska opowieść wg baśni braci Grimm. Złodziejaszek Flynn chroni się przed zbójami w wieży. Spotyka uwięzioną tam piękną Roszpunkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Flynn Rider jest poszukiwanym złodziejem i awanturnikiem. Pewnego dnia dostaje się do tajemniczej wieży, w której chce się ukryć. Okazuje się jednak, że budynek ma lokatorkę - piękną księżniczkę Roszpunkę, słynącą z tego, że jej niezwykle długie włosy posiadają magiczną moc. Flynn staje się więźniem dziewczyny, która zawiera z nim układ. Chce, by wyprowadził ją z wieży i pokazał jej prawdziwy świat. Oboje ruszają w pełną przygód wędrówkę, podczas której towarzyszą im wierni przyjaciele Roszpunki - koń Maksimus i kameleon Pascal. Nawiązująca do klasycznych disneyowskich filmów animacja otrzymała dwie nominacje do Złotego Globu oraz jedną do Oscara. Scenariusz powstał na podstawie baśni "Roszpunka" braci Grimm.

Baśń o Disnejowskiej złotowłosej, ale inaczej. Czekająca w wieży na swego księcia Roszpunka spotyka drobnego złodziejaszka, który otwiera przed nią świat. Brawurowe. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Twórcy

Ładuję...