Janosik: Porwanie (4/13)

serial przygodowy Polska 1973  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Hrabia jest zainteresowany dziewczyną Janosika, piękną góralką Maryną. Rozkazuje ją porwać i siłą sprowadzić na zamek. Zbójnicy chcą uwolnić ukochaną Janosika. Przedostają się do zamku.

Oglądaj w telewizji

Wt 2.07 13:15
TVP Rozrywkalogo

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Podczas jednej z przejażdżek hrabia Hortvath zauważa piękną góralkę - Marynę. Dziewczyna bardzo mu się podoba, rozkazuje więc murgrabiemu, aby natychmiast sprowadził ją do zamku. Murgrabia i jego hajducy wyprawiają się do wsi i uprowadzają Marynę. Wieść o porwaniu dziewczyny Janosika szybko dociera w góry. Zbójnicy natychmiast ruszają jej na pomoc. Nie jest jednak prostą sprawą dostać się do dobrze strzeżonej siedziby hrabiego. Ludzie Janosika muszą użyć podstępu. Przebrani za pasterzy owiec wchodzą na zamkowy dziedziniec. W ostatniej chwili harnaś uwalnia swoją ukochaną z rąk hrabiego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...