Drzazgi

komediodramat Polska 2008  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Bartek otrzymuje stypendium doktoranckie na zagranicznym uniwersytecie. Marta przygotowuje się do ślubu z synem wspólnika ojca.

Oglądaj w telewizji

Wt 7.02 3:05
CANAL+ Filmlogo

Opis

Bartek właśnie kończy studia. Dowiaduje się, że dostał stypendium doktoranckie na zagranicznym uniwersytecie. Tym samym otwiera się przed nim perspektywa prawdziwej kariery naukowej. Marta, córka nowobogackiego biznesmena, szykuje się do ślubu z synem wspólnika rodziców. Robert to z kolei były piłkarz Górnika Zabrze. Kontuzja przekreśliła jego karierę, pozostało mu kibicowanie ukochanemu klubowi. Pomiędzy kolejnymi meczami jego jedyną rozrywką jest włóczenie się z kilkoma kolegami po blokowisku. Bartka, Martę i Roberta dzieli na pozór wszystko - status materialny, wykształcenie, bagaż życiowych doświadczeń, marzenia i plany na przyszłość. Żyją jakby w innych, nie mających ze sobą nic wspólnego światach. Choć nie powinni się nigdy spotkać, los nie daje im wyboru. Ich drogi niespodziewanie przecinają się podczas jednego, zwyczajnego weekendu. Film zebrał bardzo dobre recenzje i otrzymał trzy nagrody na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, m.in. dla Karoliny Piechoty za debiut aktorski i dla Macieja Pieprzycy - w kategorii debiut reżyserski.

Nagrodzone w Gdyni za debiut spojrzenie na współczesny Śląsk i jego młodych mieszkańców - gotowych na wielką przemianę. Plus nagrodzona Karolina Piechota. Inspirujące. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...