Trzy minuty. 21:37

dramat obyczajowy Polska 2011  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Nawiązanie do 9 kwietnia 2005, kiedy o godz. 21.37 w bezprecedensowym geście jedności miliony Polaków wyłączyły światła w swoich domach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

9 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37, w dzień po pogrzebie papieża Jana Pawła II, w geście jedności i hołdu miliony Polaków wyłączyło światła w swoich domach. Jednocześnie w tym czasie wyzwoliła się energia emocjonalna o niespotykanym potencjale. W tamtym momencie mógł się wydarzyć każdy ziemski cud. Tytułowe trzy minuty stanowią punkt zwrotny w życiu bohaterów. Wrażliwy chłopiec, który nie umie się pogodzić z otaczającą go agresją, sam sięga po przemoc. Reżyser, który nie chce już robić filmów, zamiast wykorzystać szansę na wielką międzynarodową produkcję, zakochuje się w swojej nauczycielce angielskiego. Policjantka karierowiczka wraz z dzieckiem wystawia się na przynętę dla seryjnego mordercy. Dźwiękowiec, który udźwiękawia sitcom, zakochuje się w śmiechu z płyty, po czym postanawia odnaleźć radość również w życiu.

Polska w chwili śmierci papieża Jana Pawła II: spojrzenie przez pryzmat czterech opowieści o problemach i radościach zwykłych ludzi w powszednich, choć niekoniecznie codziennych sytuacjach. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...