Rozbitkowie (15)

(Peter Benchley's Amazon)

serial przygodowy Kanada/​Niemcy 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Starsi wzywają Willa. Cole oznajmia, że po jego śmierci chłopiec obejmie jego funkcję. Do tego czasu powinien uczyć się 'słów i tajemnic Wybrańców'. Kennedy i Jimmy chcą uciekać.

Oglądaj w telewizji

Czw 8.06 18:00
Tele 5logo
Pt 9.06 17:00
Tele 5logo

Opis

Samolot pasażerski lecący do Rio de Janeiro ulega poważnej awarii nad dżunglą amazońską. Podczas awaryjnego lądowania maszyna rozbija się w sercu tropikalnego lasu. Ze stu jedenastu pasażerów katastrofę przeżywa sześć osób. Ekipa ratowników wkrótce przybywa na miejsce. Jednak niesprzyjające warunki utrudniają akcję ratunkową. Władze uznają wszystkich pasażerów za zmarłych i wycofują ekipę z dżungli. W tym czasie sześciu rozbitków odnajduje się w pełnym niebezpieczeństw lesie. Katastrofę przeżyli dr Alex Kennedy - kardiochirurg, Pia Clark - słynna śpiewaczka operowa, Andrew Talbott - nauczyciel akademicki, Jimmy Stack - zwycięzca znanego teleturnieju, Will Bauer - nastolatek, lecący na spotkanie z rodzicami misjonarzami i Karen Oldham - stewardesa, jedyny ocalały członek załogi. Rozbitkowie muszą sami stawić czoło ekstremalnym warunkom, jeśli chcą przeżyć kolejne dni, tak tragicznie rozpoczętej podróży.

W tym odcinku

Karen i Kennedy wchodzą do katakumb, aby obejrzeć mapę. W środku jest jeszcze ktoś, kto ucieka. Talbott proponuje Prudencji wspólną ucieczkę, ale znachorka odmawia. Mężczyzna postanawia więc zostać. Starsi wzywają Willa. Cole oznajmia, że po jego śmierci chłopiec obejmie jego funkcję. Do tego czasu powinien uczyć się "słów i tajemnic Wybrańców". Rozbitkowie sądzą, że Starsi odkryli ich tajemnicę i dlatego zabrali Willa. Kennedy i Jimmy chcą uciekać. Karen nie zgadza się zostawić Willa. O świcie Kennedy i Jimmy spotykają się nad rzeką. Zaskakuje ich Starszy Balaam., który ma dla nich propozycję. Chce, aby wszyscy opuścili osadę, zwłaszcza Will. Następnie donosi Trybunałowi Starszych o ucieczce. Pia postanawia wrócić do osady. Falconer i Balaam wyruszają w pościg. za rozbitkami.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...