Rozbitkowie (14)

(Peter Benchley's Amazon)

serial przygodowy Kanada/​Niemcy 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wódz Pogan prosi Willa o odprowadzenie jego córki do sąsiedniego plemienia, gdzie będzie bezpieczna. Starszyzna ogłasza, że za dwa dni odbędą się zaślubiny Kennedy'ego i Hekki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Samolot pasażerski lecący do Rio de Janeiro ulega poważnej awarii nad dżunglą amazońską. Podczas awaryjnego lądowania maszyna rozbija się w sercu tropikalnego lasu. Ze stu jedenastu pasażerów katastrofę przeżywa sześć osób. Ekipa ratowników wkrótce przybywa na miejsce. Jednak niesprzyjające warunki utrudniają akcję ratunkową. Władze uznają wszystkich pasażerów za zmarłych i wycofują ekipę z dżungli. W tym czasie sześciu rozbitków odnajduje się w pełnym niebezpieczeństw lesie. Katastrofę przeżyli dr Alex Kennedy - kardiochirurg, Pia Clark - słynna śpiewaczka operowa, Andrew Talbott - nauczyciel akademicki, Jimmy Stack - zwycięzca znanego teleturnieju, Will Bauer - nastolatek, lecący na spotkanie z rodzicami misjonarzami i Karen Oldham - stewardesa, jedyny ocalały członek załogi. Rozbitkowie muszą sami stawić czoło ekstremalnym warunkom, jeśli chcą przeżyć kolejne dni, tak tragicznie rozpoczętej podróży.

W tym odcinku

Will udaje się do obozowiska Pogan. Wódz prosi, aby chłopak odprowadził jego córkę do sąsiedniego plemienia, gdzie będzie bezpieczna. Starszyzna ogłasza, że za dwa dni odbędą się zaślubiny Kennedy'ego i Hekki. Doktor jest zdecydowany uciec z osady przed ślubem. Również Hekka woli śmierć niż małżeństwo z zabójcą jej męża. Podaje swojemu synowi, Adamowi, truciznę i sama również wypija napój. Chłopiec na szczęście nie połyka mikstury, a Hekkę udaje się uratować. Ceremonię poprzedza uczta, tzw. Obcowanie. Starszy Cole prosi Pię, aby zaśpiewała w czasie zabawy i pyta, czy zechciałaby zostać jego żoną. Talbott i Karen rozmawiają o swoich uczuciach. Mężczyzna zwierza się, że zakochał się w Prudencji, miejscowej znachorce. Cole ratuje Pię przed zalotami Balaama. Kobieta postanawia zgodzić się zostać jego żoną. Jednak następnego ranka wycofuje się.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...