Rozbitkowie (13)

(Peter Benchley's Amazon)

serial przygodowy Kanada/​Niemcy 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jimmy'ego atakują w lesie mrówki. Kennedy ratuje Adama, syna Hekki, którą Starsi przeznaczyli mu na żonę. Ezra i Jimmy znajdują gniazdo mrówek. Ezra zmazuje w ten sposób hańbę sprzed lat.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Samolot pasażerski lecący do Rio de Janeiro ulega poważnej awarii nad dżunglą amazońską. Podczas awaryjnego lądowania maszyna rozbija się w sercu tropikalnego lasu. Ze stu jedenastu pasażerów katastrofę przeżywa sześć osób. Ekipa ratowników wkrótce przybywa na miejsce. Jednak niesprzyjające warunki utrudniają akcję ratunkową. Władze uznają wszystkich pasażerów za zmarłych i wycofują ekipę z dżungli. W tym czasie sześciu rozbitków odnajduje się w pełnym niebezpieczeństw lesie. Katastrofę przeżyli dr Alex Kennedy - kardiochirurg, Pia Clark - słynna śpiewaczka operowa, Andrew Talbott - nauczyciel akademicki, Jimmy Stack - zwycięzca znanego teleturnieju, Will Bauer - nastolatek, lecący na spotkanie z rodzicami misjonarzami i Karen Oldham - stewardesa, jedyny ocalały członek załogi. Rozbitkowie muszą sami stawić czoło ekstremalnym warunkom, jeśli chcą przeżyć kolejne dni, tak tragicznie rozpoczętej podróży.

W tym odcinku

Jimmy'ego atakują w lesie niebezpieczne mrówki. Ezra przychodzi z ostrzeżeniem do Starszych. Talbott, który zna się na tych owadach, próbuje zapobiec ich przejściu przez rzekę. Niestety, mrówki przedostają się na stronę zamieszkaną przez Wybrańców i w każdej chwili mogą zaatakować. Starszyzna zastanawia się, w jakie miejsce ewakuować osadę. Cole postanawia, że schronią się w obozie Wygnańców. Kennedy ratuje Adama - syna Hekki, którą Starsi przeznaczyli mu na żonę. Ezra opowiada Jimmy'emu swoją historię. Kennedy namawia pozostałych Rozbitków do ucieczki. Tymczasem mrówki opanowują osadę. Trwają poszukiwania gniazda. Dopiero Ezra wraz z Jimmym znajdują je w małej jaskini i niszczą całą populację owadów. Ezra zmazuje w ten sposób hańbę sprzed lat.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...