Rozbitkowie (12)

(Peter Benchley's Amazon)

serial przygodowy Kanada/​Niemcy 1999  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Starszyzna wzywa Willa na kolejną audiencję. Przybyszom zostają rozdzielone zadania.Pia kategorycznie odmawia pracy na roli. Willy z Falconerem docierają do wioski Pogan.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Samolot pasażerski lecący do Rio de Janeiro ulega poważnej awarii nad dżunglą amazońską. Podczas awaryjnego lądowania maszyna rozbija się w sercu tropikalnego lasu. Ze stu jedenastu pasażerów katastrofę przeżywa sześć osób. Ekipa ratowników wkrótce przybywa na miejsce. Jednak niesprzyjające warunki utrudniają akcję ratunkową. Władze uznają wszystkich pasażerów za zmarłych i wycofują ekipę z dżungli. W tym czasie sześciu rozbitków odnajduje się w pełnym niebezpieczeństw lesie. Katastrofę przeżyli dr Alex Kennedy - kardiochirurg, Pia Clark - słynna śpiewaczka operowa, Andrew Talbott - nauczyciel akademicki, Jimmy Stack - zwycięzca znanego teleturnieju, Will Bauer - nastolatek, lecący na spotkanie z rodzicami misjonarzami i Karen Oldham - stewardesa, jedyny ocalały członek załogi. Rozbitkowie muszą sami stawić czoło ekstremalnym warunkom, jeśli chcą przeżyć kolejne dni, tak tragicznie rozpoczętej podróży.

W tym odcinku

Will rozmawia ze Starszymi. Nie potrafi cytować Biblii poza kilkoma ogólnie znanymi fragmentami. Balaam oskarża chłopca o oszustwo. Wśród Wybrańców podnoszą się głosy sprzeciwu, że Rozbitkowie żyją ich kosztem nie dając nic w zamian. Starszy Cole jest pozytywnie nastawiony do "Obiecanego Dziecka", natomiast Balaam uważa, że Will jest oszustem. Trybunał Starszych orzeka również, że Rozbitkowie muszą pracować u boku Wybrańców i przestrzegać ich praw. Starszyzna wzywa Willa na kolejną audiencję. Przybyszom zostają rozdzielone zadania. Pia kategorycznie odmawia pracy na roli. Chce śpiewać arie dla Starszego Cole'a. Ciągle kłoci się też z pozostałymi Rozbitkami i Wybrańcami. Will z Falconerem docierają do wioski Pogan. Okazuje się, że wszystkich zmogła tajemnicza choroba. Dr Kennedy rozpoznaje różyczkę. Kiedy Rozbitkowie wracają do osady Wybrańców, ludzie chcą ich ukamienować.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...