Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później: Aukcja, czyli ojciec założyciel (3/15)

serial komediowy Polska 1993  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Karwowscy otrzymują ofertę zakupu samochodu audi. By uzyskać pieniądze, chcą sprzedać na aukcji obraz. Znajomi mają podbijać cenę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Zabawne perypetie inżyniera Karwowskiego (Andrzej Kopiczyński), jego żony Magdy (Anna Seniuk) oraz ich dorosłych już dzieci i wnuków. Stefan, przed laty czterdziestoletni budowlaniec, obecnie musi zmierzyć się z nadchodzącą jesienią życia, a także stawić czoła nowej rzeczywistości po 1989 roku.

W tym odcinku

Państwo Karwowscy otrzymują atrakcyjną ofertę nabycia prawie nowego audi. Zamierzają z niej skorzystać, ponieważ ich stary "maluch" zaczyna poważnie szwankować. Chcąc uzyskać pieniądze na zakup samochodu, postanawiają sprzedać na aukcji portret przodka. Bierze w niej udział liczne grono znajomych inżynierostwa, którzy mają podbijać cenę obrazu. Pan Stefan jest tak podekscytowany licytacją, że nawet nie zauważa, iż w pewnym momencie zostaje sam na placu boju. Płótno pozostaje w jego rękach, a w dodatku przepada kilkumilionowe wadium. Sytuację ratują Jagoda i jej mąż Gerard, którzy postanawiają odkupić obraz.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...