Teleman

Ulice we krwi

(Streets of Blood)

film sensacyjny USA 2009  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Po huraganie Katrina w Nowym Orleanie wzrasta przestępczość. Detektyw Andy Deveraux ze Stanem Johnsonem patrolują miasto...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nowy Orlean, lato 2005 roku. Huragan Katrina dokonał w mieście ogromnych zniszczeń. Wiele osiedli mieszkaniowych zostało doszczętnie zrujnowanych, a kilka tysięcy ludzi straciło życie. Mimo podjętych przez władze radykalnych działań, sytuacja wciąż jest bardzo poważna. W całej okolicy wzrasta przestępczość. Policjanci uczestniczący w akcji ratunkowej otrzymują rozkaz ochrony pozostawionego dobytku. Detektyw Andy Deveraux (Val Kilmer) wraz z nowym partnerem Stanem Johnsonem (Curtis Jackson) patrolują wyznaczony teren. Od jednego z zatrzymanych dilerów narkotykowych dowiadują się, że niejaki Ray Delacroix (Davi Jay) jest agentem DEA i ma powiązania z mafią. Informacja okazuje się bezużyteczna, gdyż detektywi z miejscowego wydziału antynarkotykowego, Barney Balentine (Brian Presley) i Pepe Vasquez (Jose Pablo Cantillo), zabijają Delacroix. Na miejscu zdarzenia zjawia się agent FBI Michael Brown (Michael Biehn) i kapitan John C. Friendly (Barry Shabaka Henley). Choć Balentine i Vasquez twierdzą, że zostali zaatakowani, śledczy nabierają podejrzeń, że śmierć Delacroix była egzekucją. Kolejny film z gatunku tzw. copthrillerów, opowiadających o korupcji w policji i nadużyciach władzy.

Nowy Orlean po "Katrinie": policjant, którego partner zginął w huraganie odkrywa, że zmarły został zamordowany przez skorumpowanych kolegów. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...