Megamocny

(Megamind)

film animowany USA 2010  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Megamocny od ponad 20 lat usiłuje podbić Ziemię, za każdym razem jednak jego plany krzyżuje zamaskowany superbohater, Metro Man.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Megamocny i Metroman trafili na Ziemię jako małe dzieci. Pierwszy z nich wychował się w więzieniu, drugi u zamożnej i praworządnej rodziny. Od najmłodszych lat połączyła ich rywalizacja. Megamocny z pomocą swojego współpracownika Miniona i oddanej armii robotów próbuje regularnie zniszczyć miasto, ale za każdym razem ponosi porażkę z ręki uwielbianego przez mieszkańców Metromana. W dniu otwarcia muzeum poświęconemu superbohaterowi złoczyńca postanawia raz jeszcze zaatakować. Porywa reporterkę Roxanne Richi i zastawia pułapkę na swojego wroga. Niespodziewanie udaje mu się go pokonać przy pomocy promienia śmierci. Od tego momentu Megamocny przejmuje władzę w mieście i zaprowadza własne porządki. Szybko uświadamia sobie jednak, że w jego życiu czegoś brakuje. Postanawia stworzyć nowego superbohatera, który stawi mu czoła. Przypadkowo jego wybrańcem zostaje współpracownik Roxanne, nieśmiały i fajtłapowaty Hal.

Kiedy megazłoczyńca przejmuje władzę nad miastem, szybko odkrywa, że bez przeciwnika o stosownym formacie jest nikim. Prawdziwe oraz inspirujące. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Twórcy

Ładuję...