Ranczo | sezon 2 odc. 18: Europejski kandydat

serial obyczajowy Polska 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wójt wysyła Czerepacha do Brukseli na kurs samorządowy. Przed wyjazdem wyrzuca on do kosza wniosek Lucy o stworzenie w Wilkowyjach uniwersytetu ludowego. Odkrywa to praktykant Fabian Duda.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

Wójt wysyła Czerepacha do Brukseli na kurs samorządowy. Ten przed wyjazdem wyrzuca do kosza wniosek Lucy o stworzenie w Wilkowyjach uniwersytetu ludowego. Odkrywa to Fabian Duda, praktykant, który ma zostać następcą Czerepacha. Wójt nakazuje Dudzie sporządzenie nowego wniosku. Do pomocy zgłasza się Klaudia, której mężczyzna wyraźnie przypadł do gustu. Kusy odkrywa, że obrazy, które Jerry rzekomo kupił dla ambasady amerykańskiej, zostały ukryte w piwnicy. Z tego powodu urządza Lucy awanturę. Postanawia pokazać wszystkim, że poradzi sobie bez żadnego wsparcia, a tworzenie "sztuki popularnej" nie sprawia mu żadnych trudności.

Występują

Twórcy

Ładuję...