Ranczo | sezon 2 odc. 14: Sztuka i władza

serial obyczajowy Polska 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wójt odkrywa, że Czerepach współpracował z jego konkurentami i zwalnia go z pracy. Czerepach wprowadza wirusa do sieci komputerowej gminy. Związek Kusego i Lucy wciąż pozostaje platoniczny.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

Wójt odkrywa, że Czerepach współpracował z jego konkurentami. Paweł Kozioł wpada w szał. Straszy zdrajcę, goniąc go z siekierą, a następnego dnia zwalnia go z pracy. Rozżalony Czerepach wykrada dokumenty z gminy, a następnie wprowadza wirus do sieci komputerowej, co paraliżuje pracę urzędu. Gdy wójt uświadamia sobie powagę sytuacji, próbuje jakoś załagodzić konflikt z byłym zaufanym. Nie chce jednak upokorzyć się przed Czerepachem, prosi więc o pomoc Więcławskiego. Kusy i Lucy spędzili razem noc. Ich związek wciąż jednak jest platoniczny. Kusy uważa, że ich znajomość nie ma przyszłości, mimo że są w sobie zakochani. Wyprowadza się z dworku do komórki, mimo że Amerykanka prosi go, by tego nie robił. Mężczyzna obiecuje jej jednak, że nie będzie pił i poświęci się malarstwu. Lucy zwierza się ze swoich problemów księdzu.

Występują

Twórcy

Ładuję...