Janosik: Tańcowali zbójnicy (5/13)

serial przygodowy Polska 1973  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Hrabia wydaje wielki bal z okazji przyjazdu córki z Wiednia. Aby uatrakcyjnić zabawę, siłą sprowadza młode góralki. Zbójnicy przychodzą na bal w strojach wcześniej zabranych gościom.

Oglądaj w telewizji

Pt 3.02 20:10
TVP HDlogo
Nd 5.02 21:45
TVP HDlogo

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Córka hrabiego, Klarysa, niedawno powróciła z Wiednia. Z tej okazji jej ojciec postanawia wyprawić wielki bal. Dodatkową atrakcją uroczystości ma być obecność młodych góralek. Murgrabia wraz z hajdukami wyprawia się do wsi i siłą sprowadza dziewczyny na zamek. Dowiadują się o tym zbójnicy i decydują się również wziąć udział w balu. Po drodze zatrzymują gości zmierzających do zamku i zabierają im ubrania. W takim przebraniu bez problemu udaje im się dostać do siedziby hrabiego. Niestety, szybko zostają zdemaskowani i muszą ratować się ucieczką.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...