Janosik: Zdrada (13-ost.)

serial przygodowy Polska 1973  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas ślubu Janosika z Maryną kościół zostaje otoczony przez wojsko. Na polanie odbywa się egzekucja Janosika i zbójników. Świadkiem jest góral, który postanawia kontynuować jego dzieło.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Janosik postanawia ożenić się z Maryną. Szczęśliwa para udaje się do kościoła. Niespodziewanie budynek świątyni zostaje otoczony przez oddziały wojska. Nie ma szans na ucieczkę. Janosik i jego ludzie zostają schwytani i skazani na śmierć. Wkrótce odbywa się ich egzekucja. Jej świadkiem jest młody góral, który postanawia kontynuować dzieło tatrzańskiego zbójnika.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...