Zgorszenie publiczne

komedia romantyczna Polska 2009  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Erich Drzozga (Marian Dziędziel) po latach tułaczki wraca do śląskiego familoku. Ma szansę na odnowienie relacji z synem Romankiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Trzydziestoletni Romanek Drzozga (Krzysztof Czeczot) mieszka na Fytlu, osiedlu familoków w Bytomiu-Łagiewnikach. Na życie zarabia oprowadzaniem turystów po ruinach byłej huty. Od pewnego czasu stara się o serce "puszystej" sąsiadki zwanej Motylkiem (Elżbieta Romanowska). Jej ciotka (Dorota Pomykała) skrzętnie ogranicza jednak kontakty natrętnego adoratora z dziewiętnastolatką. Pewnego dnia w okolicy pojawia się nieznajomy mężczyzna ubrany tylko w maskę świni i różowy ręcznik. W tym samym czasie do Romanka wraca po latach tułaczki ojciec, Erich (Marian Dziędziel). Wkrótce mieszkańcy wsi postanawiają pozbyć się ekshibicjonisty i organizują specjalną grupę pościgową. Dla Motylka i Romanka to doskonała okazja, aby spędzić ze sobą więcej czasu razem.

Nostalgiczne pożegnanie z tradycyjnym widzeniem Śląska: mieszkańcy familioku szukają szansy w nowej rzeczywistości. Zabawne, miejscami ujmujące. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...