Magiczne drzewo: Kredka (3)

serial obyczajowy Polska 2003  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Jola kupuje kredkę. Ma ona niezwykłą moc - wszystko, co narysuje, staje się prawdziwe. Za jej pomocą dziewczynka zmienia swój wygląd i dostaje rolę w filmie. Zaczyna żyć podwójnym życiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W górach rósł kiedyś wielki dąb, który miał magiczną moc. Ludzie, nieświadomi cudownych właściwości drzewa, ścięli je. Z dębowego drewna wykonano setki różnych przedmiotów. Wszystkie one mają magiczne cechy. W serialu ukazane są losy tych przedmiotów i ludzi, którzy stali się ich właścicielami. W 2007 roku serial został nagrodzony telewizyjną nagrodą Emmy.

W tym odcinku

Jola Korcz (Jola Pęchorzewska) kupuje specjalną kredkę do pisania na zdjęciach. Okazuje się, że z pozoru zwykła rzecz ma niezwykłą moc - wszystko, co narysuje nią Jola, staje się prawdziwe. Za pomocą magicznego przedmiotu dziewczynka zmienia swój wygląd i dostaje rolę w filmie. Zaczyna żyć podwójnym życiem normalnej uczennicy i aktorki. Pewnego dnia dziewczynka znika. Mama Joli, Ewa (Ewa Konstancja Bułhak) na próżno jej szuka. Tymczasem właścicielka kredki chce wrócić do swej zwykłej postaci, ale czarodziejski przedmiot zniknął.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...