Columbo | sezon 6 odc. 4

(Columbo: Try and Catch Me)

serial kryminalny USA 1976  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Autorka kryminałów, Abigail Mitchell, sądzi, że mąż zmarłej siostrzenicy upozorował jej nieszczęśliwy wypadek. Zaprasza go do siebie i zamyka w sejfie. Następnie wylatuje do Nowego Jorku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie porucznika Columbo (Peter Falk), który pracuje w wydziale zabójstw policji w Los Angeles. Zajmuje się głównie morderstwami, które dotyczą osób z wyższych sfer. Znany ze swoich dziwactw śledczy jeździ zdezelowanym samochodem, chodzi w starym prochowcu i pali cygara. Widz już na początku każdego odcinka dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie obserwuje fazy śledztwa prowadzonego przez porucznika.

W tym odcinku

Starzejąca się, lecz majętna autorka kryminałów, Abigail Mitchell, nie może się pogodzić ze śmiercią swojej siostrzenicy w wypadku na łodzi. Sądzi, że mąż zmarłej, Edmund, zaplanował całe zajście, pozorując nieszczęśliwą tragedię. Abigail zastawia więc na niego pułapkę - zaprasza go do siebie i w dogodnym momencie zamyka Edmunda w swoim sejfie bez dostępu tlenu. Następnie wylatuje do Nowego Jorku. Detektyw Columbo podejrzewa ją o dokonanie mordu, jednak brakuje mu wielu cennych informacji.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Ładuję...