Teleman

Córka

(The New Daughter)

thriller USA 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

James przeprowadza się z dziećmi na prowincję. Rodzina doświadcza budzących grozę zdarzeń. W roli tytułowej wystąpiła znana z "Labiryntu fauna" Ivana Baquero.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Po rozwodzie pisarz John James (Kevin Costner) wraz z dwojgiem dzieci - nastoletnią Louisą (Ivana Baquero) i młodszym Samem (Gattlin Griffith) - przeprowadza się na farmę w Karolinie Południowej. Cała trójka próbuje jakoś ułożyć życie na nowo. Z trudem odbudowywaną równowagę rodziny burzą jednak dziwne, niepokojące zdarzenia. Pewnego dnia kot Jamesów pada ofiarą nieznanego sprawcy, z różnych części dużego domu zaczynają dobiegać niewytłumaczalne odgłosy. John najbardziej obawia się jednak o córkę, która zaczyna lunatykować, staje się coraz bardziej agresywna, a chwilami nie można z nią nawiązać w ogóle kontaktu. Zaniepokojony ojciec orientuje się, że te niesamowite zdarzenia mogą mieć związek z położonym niedaleko cmentarzem. Uświadamia sobie, że by ochronić rodzinę, musi stanąć do walki z nieznanym. Udana kreacja zdobywcy dwóch Oscarów Kevina Costnera. Film powstał na podstawie opowiadania Johna Connolly'ego.

Obserwując zachowanie dorastającej córki, jej samotny ojciec uświadamia sobie, że przyjdzie mu stoczyć walkę o jej życie z siłami, o których mocy nie ma pojęcia. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...