List dla króla

(De brief voor de koning)

film przygodowy Holandia 2008  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Adaptacja powieści Tonke Dragt. Nastoletni Tiuri ma dostarczyć władcy krainy sekretną wiadomość. Czeka go ekscytująca wyprawa.

Oglądaj w telewizji

Pon 5.12 7:15
Kino TVlogo
Czw 8.12 11:10
Filmbox Actionlogo
Pon 12.12 8:10
Filmbox Actionlogo
Czw 15.12 7:35
Kino TVlogo

Opis

Tiuri (Yannick van de Velde), żeby być mianowanym na rycerza, musi wykonać jedno zadanie. Ma spędzić noc w kaplicy, ale nie wolno mu z nikim rozmawiać, ani nikomu otwierać drzwi. Tej nocy odwiedza go nieznajomy mężczyzna. Zwraca się do przyszłego rycerza z prośbą o dostarczenie listu, który zawiera bardzo ważne i poufne informacje na temat zaprzysiężenia króla. Chłopak zgadza się, choć wie, że może to zaszkodzić jego nominacji. Gdy przybywa w umówione miejsce, okazuje się, że rycerz, który miał odebrać przesyłkę, jest ciężko ranny. Jego poważny stan nie pozwala na dalszą podróż, dlatego prosi młodego Tiuriego o dostarczenie ważnego listu królowi. Mimo wielu obaw, chłopak podejmuje się zadania. Od tej chwili zaczyna się podróż pełna przygód.

Młodzieniec otrzymuje misję od umierającego władcy, by dostarczyć list królowi sąsiedniego państwa, od czego zależeć będzie jego rycerska przyszłość. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...