Słoneczna włócznia: Niezwykły gość (7)

serial przygodowy Niemcy/​Polska 2000  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Mateusz i astrofizyk Filip odkrywają, że źródłem magicznych zdolności Maxa jest energia pozaziemska, którą wchłonął ze znalezionej włóczni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

12-letni Max (Maciej Łagodziński) ma problemy w nowej szkole. Inteligencją wykracza poza przeciętność, co nie zjednuje mu przychylności kolegów. Jedynie Matylda zwana "Dziką" (Marta Borowska) rozumie i lubi chłopca. Jego ojciec, Mateusz (Jerzy Gudejko) jest naukowcem. Z jednej z wypraw w Andy przywozi tajemniczy przedmiot, włócznię o magicznej mocy. Od tej chwili życie całej rodziny zmienia się.

W tym odcinku

Mateusz wraz z zaprzyjaźnionym astrofizykiem, Filipem odkrywają, że źródłem magicznych zdolności chłopca jest energia pozaziemska, którą Max wchłonął dotykając włóczni. Chłopakowi grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jeśli nie pozbędzie się tajemniczej mocy, zamieni się w falę elektromagnetyczną i przeniesie w inny wymiar kosmiczny. Energię tę może jednak odebrać Maksowi tylko ktoś z tamtego wymiaru. Naukowcy podejmują próbę sprowadzenia na Ziemię i zmaterializowania odpowiedniej istoty. W ten sposób pojawia się w Tardzie niezwykły gość - dziwna i zarazem sympatyczna postać o imieniu JON.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...