Benek

komediodramat Polska 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Młody Benek zostaje górnikiem. Po latach porzuca pracę w kopalni, za co potępia go rodzina. Podejmuje się różnych zajęć. Jego los odmienia spotkanie z Danką.

Oglądaj w telewizji

Czw 6.10 4:20
CANAL+ Premiumlogo
Czw 6.10 5:20
CANAL+ 1logo
Czw 6.10 6:05
CANAL+ Serialelogo
Wt 11.10 6:05
CANAL+ Serialelogo

Opis

Tuż po wejściu w dorosłość Benek Kacik (Marcin Tyrol) zostaje górnikiem, zupełnie jak jego dziadek, ojciec i starszy brat Eryk (Zbigniew Stryj). Przez kolejną dekadę życie mężczyzny toczy się według ustalonego rytmu "praca, dom, sen". Po tym czasie postanawia on jednak coś zmienić i w tajemnicy przed matką (Krystyna Rutkowska-Ulewicz) porzuca pracę w kopalni. Za tę decyzję zostaje potępiony przez rodzinę. Gdy kończą mu się pieniądze z odprawy i nie może znaleźć nowej pracy zaczyna działać desperacko. Próbuje sił jako rzeźnik i męska prostytutka. Spirala kłopotów wciąż się jednak nakręca. W ostatniej chwili w życiu byłego górnika pojawia się Danka (Mirosława Żak), dzięki której znajduje motywację do dalszej walki. Film wyreżyserował Robert Gliński, wcześniej odpowiedzialny za takie produkcje, jak "Cześć, Tereska" i "Świnki".

Wbrew śląskiej tradycji: młody mężczyzna porzuca pracę w kopalni - czy potrafi odnaleźć się w nowej, nie tylko dla siebie, sytuacji społecznej? Krzepiące. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Występują

Twórcy

Ładuję...