Licencja na wychowanie | odc. 78: Kukurydza, to podstępne warzywo

W skrócie
Na jednym z portali społecznościowych ktoś stwierdza, że Wiktoria ma grube kostki. Dziewczyna żali się matce. Weronika obmyśla zemstę.
Oglądaj w telewizji
Opis
Współczesny portret dwóch małżeństw, które mają krańcowo różne poglądy na wychowanie dzieci. Nowocześni Leszczyńscy wprowadzają własny model wychowania, Barańscy zaś powielają schematy własnych rodziców. Weronika (Joanna Pierzak-Orleańska) i Paweł (Cezary Kosiński) Leszczyńscy wychowują 15-letnią Wiktorię (Marta Bitner), która jest córką z pierwszego małżeństwa Weroniki. Ich wspólnym dzieckiem jest 8-letni Bartek (Mikołaj Ściobłowski) i mały Staś. Weronika poświęca się robieniu kariery, a domem zajmuje się Paweł. Roma (Jolanta Fraszyńska) i Ryszard (Dariusz Wiktorowicz) Barańscy mają czworo pociech: 18-letniego Łukasza (Bruno Jasieński), gimnazjalistkę Marysię (Ivett Bednarska), rówieśnicę Wiktorii oraz 11-letnią Magdę (Agata Szafrańska) i dwuletniego Mateusza. Głową rodziny i jedynym żywicielem jest Ryszard, pracownik firmy Maxtech, w rolę gospodyni domu wciela się Roma.
W tym odcinku
Na jednym z portali społecznościowych ktoś ze znajomych stwierdza, że Wiktoria ma grube kostki. Dziewczyna żali się matce. Weronika natychmiast obmyśla zemstę. Tworzy fałszywy profil i za jego pośrednictwem wymierza karę złośliwej koleżance córki. Wieczorem, kiedy Leszczyńscy prażą popcorn i oglądają film, w domu wybucha pożar. Tymczasem Marysia ma kłopot z napisanie opowiadania na zajęcia w szkole. Roma chce pomóc córce. W tym celu zaopatruje się w księgarni w poradnik o pisarstwie i z wypiekami na twarzy pisze opowiadanie. Marysia i jej koleżanki przyjmują dzieło z entuzjazmem. Nie wiadomo jednak, jak do pracy ustosunkuje się polonistka Marysi.
Występują









