Glina 2 (22/25)

serial kryminalny Polska 2008  od 16 lat

W skrócie

Gajewski nadal pracuje nad sprawą śmierci aktorki Joanny Sobczyńskiej. W czasie przesłuchań odkrywa, że powodem samobójstwa mogły być wydarzenia z okresu działania podziemnej Solidarności.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Nadkomisarz Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz) i podkomisarz Artur Banaś (Maciej Stuhr) pracują w Wydziale Zabójstw Komendy Stołecznej. Rozwiedziony z żoną Gajewski opiekuje się córką, studentką Julią. Mieszka u niego jego była konkubina, pielęgniarka Agata. Tymczasem podkomisarz Banaś nawiązuje potajemny romans z koleżanką z pracy, starszą od niego psycholog Janowską. Jednocześnie interesuje się Julią.

W tym odcinku

Gajewski wciąż pracuje nad rozwikłaniem sprawy śmierci aktorki, Joanny Sobczyńskiej. Podczas przesłuchań świadków - byłych kolegów kobiety i dawnych ubeków - policjant odkrywa, że powodem jej samobójstwa mogły być wydarzenia z okresu działania podziemnej Solidarności. Odnajduje też głównego prześladowcę ofiary. Tymczasem w mieszkaniu Dyducha zostają znalezione zwłoki kobiety, prawdopodobnie jego matki. Poszlaki wskazują, że zabójstwa dokonał tajemniczy Piotr Kurten. Lekarka dokonująca sekcji przypomina, iż podobnie nazywał się słynny wampir z Dusseldorfu. Na pogrzebie Rakowskiej zjawia się podejrzany mężczyzna, który ucieka na widok policji. Do miasta wraca były szef gangu, Tosiek.

Występują

Twórcy

Ładuję...