Szatan z siódmej klasy: Góry, morze czy Bejgoła fiołkowe zauroczenie jak obuchem w łeb (3/7)

serial przygodowy Polska 2006  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Państwo Cisowscy wysyłają młodsze dzieci na wakacje w okolice majątku, do którego został zaproszony Adaś. Chłopak poznaje rodzinę profesora Gąsowskiego w Bejgołach i historię najść na dom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego (Krzysztof Globisz) pod Wilnem zjawia się tajemniczy Francuz (Rafał Cieszyński). Koniecznie chce on kupić tę zadłużoną i chylącą się ku upadkowi posiadłość. Właściciel majątku odmawia jednak sprzedaży. Wkrótce z domu zaczynają po kolei znikać stare drzwi. Piotr Gąsowski (Wojciech Malajkat), brat Iwona i profesor historii w gimnazjum, prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki nietypowych kradzieży swojego najlepszego ucznia, Adama Cisowskiego (Bartosz Fajge). Ekranizacja powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Państwo Cisowscy wysyłają na wakacje w pobliże majątku, do którego został zaproszony Adaś, również młodsze dzieci. Tymczasem chłopak poznaje rodzinę profesora Gąsowskiego w Bejgołach oraz historię na tajemniczych najść na stary dom. Szczególnym zainteresowaniem pewnego Francuza cieszą się drzwi w posiadłości. Adaś odkrywa kryjówkę intruza i zostaje brutalnie napadnięty.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...