Szatan z siódmej klasy: Choć burza huczy wkoło nas (6)

serial przygodowy Polska 2006  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Adaś zostaje uwięziony w piwnicy, w której jest także ranny Francuz. Obaj zostają uwolnieni przez harcerzy. Nadciąga burza. Francuz i Adam znajdują schronienie u księdza Kazuro.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego (Krzysztof Globisz) pod Wilnem zjawia się tajemniczy Francuz (Rafał Cieszyński). Koniecznie chce on kupić tę zadłużoną i chylącą się ku upadkowi posiadłość. Właściciel majątku odmawia jednak sprzedaży. Wkrótce z domu zaczynają po kolei znikać stare drzwi. Piotr Gąsowski (Wojciech Malajkat), brat Iwona i profesor historii w gimnazjum, prosi o pomoc w rozwiązaniu zagadki nietypowych kradzieży swojego najlepszego ucznia, Adama Cisowskiego (Bartosz Fajge). Ekranizacja powieści Kornela Makuszyńskiego.

W tym odcinku

Adam zostaje uwięziony w piwnicy. Okazuje się, że przetrzymywany jest w niej także ranny Francuz. Obaj zostają uwolnieni przez harcerzy, którym przewodzi Staś Burski. Na trop uwięzionych naprowadziła ich Anulka Cisowska i Ignaś. Nadciąga burza. Francuz i Adam znajdują schronienie u miejscowego księdza Kazuro. Jego opowieść prowadzi chłopaka do poszukiwanych drzwi. Pod ich żelaznym okuciem znajduje kolejną wskazówkę.

Występują

Twórcy

Ładuję...