Wiedźmin: Dzieciństwo (1/13)

serial fantasy Polska 2001-2002  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W domu Geralta pojawia się wiedźmin. Zabiera chłopca. W twierdzy Kaer Morhen młodzi kandydaci są poddawani magicznym mutacjom, które przekształcą ich w wiedźminów - maszyny do zabijania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Scenariusz wg opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin Geralt z Rivii, zwany Białym Wilkiem, zwalcza zagrażające ludziom potwory. Ratuje życie władczyni Cintry, Calanthe i jej córce.

W tym odcinku

W domu rodziców małego Geralta pojawia się stary wiedźmin (Wojciech Duryasz), który chce zabrać chłopca, obiecanego mu niegdyś na mocy tzw. prawa niespodzianki. Ojciec staje w obronie syna, lecz zostaje szybko obezwładniony. Geralt (Maciej Łagodziński) trafia do górskiej twierdzy Kaer Morhen. Tu od dawien dawna młodzi kandydaci są poddawani magicznym próbom, mutacjom i szkoleniu, które mają na celu przekształcenie ich w wiedźminów - niezawodne maszyny do zabijania. Tylko jeden na pięciu malców wychodzi ze wszystkich prób cało. Ujrzawszy chłopca, kapłan Vesemir (Jerzy Nowak), postanawia poddać go niepraktykowanym wcześniej eksperymentom. Na podstawie cyklu opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.

Występują

Twórcy

Ładuję...