Teleman

Tootsie

komedia USA 1982  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bezrobotny aktor przebiera się za kobietę i zgłasza na casting do opery mydlanej. Zdobywa wielką popularność.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Aktor Michael Dorsey (Dustin Hoffman) bezskutecznie poszukuje angażu do roli. Zdeterminowany i rozgoryczony postanawia zadziałać niekonwencjonalnie - przebiera się za kobietę. Przybiera nazwisko Dorothy Michaels i nareszcie zostaje przyjęty. Otrzymuje główną rolę w popularnym serialu, od samego początku wzbudzając wielkie zainteresowanie osób obecnych w studiu. Jego postać, Tootsie, szybko staje się ulubienicą setek tysięcy telewidzów. Oszałamiająca popularność nie rekompensuje jednak osobistego dramatu Michaela, który zakochuje się w koleżance z planu, Julie Nichols (Jessica Lange). Sytuacja emocjonalna uwięzionego w kobiecym przebraniu mężczyzny niezmiernie się komplikuje. Film był nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach, jednak statuetkę otrzymała tylko Jessica Lange za najlepszą rolę drugoplanową. Za swoją grę aktorską Hoffman i Lange zostali ponadto wyróżnieni Złotymi Globami.

Nie suknia zdobi człowieka: Dustin Hoffman jako bezrobotny aktor, który robi karierę w kobiecym przebraniu. Plus dziesięć nominacji i Oscar dla Jessiki Lange. (Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna)

Nagrody

Oscar - aktorka drugoplanowa, Złoty Glob - aktorka drugoplanowa, Złoty Glob - aktor w komedii lub musicalu, Złoty Glob - komedia lub musical

Występują

Twórcy

Ładuję...